У оквиру „Светосавске недеље 2018“ синоћ одржан Концерт КУД-а „Свети Сава“

Зворник, 25.01.2018. године

„Светосавска недеља 2018“ синоћ је настављена наступом КУД-а „Свети Сава“. Учествовали су први извођачки ансамбл и најмлађи ансамбл који су извели  народне игре из Шумадије, Мачве, Сарајевског поља, Косова и Метохије.

Предсједник друштва Драган Голић истакао је да је концерт њихов поклон граду за „Светосавску недељу“.

– Сваке године традиционално одржавамо „Светосавски концерт“ и са поносом носимо име „Свети Сава“, јер је то први наш просвјетитељ који је трасирао пут којим треба да идемо – рекао је Голић.

У оквиру „Светосавске недеље“, јуче је Зворничко драмско позориште одиграло позоришну представу за дјецу „Звездано дете“.

На програму традиционалне манифестације сутра је „Светосавска академија“, централна свечаност, на којој ће о Светом Сави бесједити књижевник Селимир Радуловић. У оквиру  академије ученици СШЦ „Петар Кочић“ и Техничког школског центра извешће драмски и рецитаторски програм, а наступиће и Прво зворничко пјевачко друштво „Изворник“.