SAOPŠTENJE ZA JAVNOST

Broj:02-055-1-9/2020
Datum, 12.3.2020. godine

 

Shodno zaključcima Vlade Republike Srpske o preventivnim mjerama zaštite stanovništva u vezi sa virusom korona danas je u Zvorniku održan sastanak na kome su prisustvovali gradonačelnik i predstavnici zdravstvenih institucija, policije, gradskih službi i odjeljenja  i donijeti su sledeći zaključci:

  1. Zabranjuju se sva javna okupljanja u većem broju do 30.3.2020. godine.
  2. Osnovne i srednje škole, kao i Tehnološki fakultet neće raditi do 30.3.2020.
  3. Dječji vrtići nastavljaju sa radom uz pojačane mjere zaštite. Apeluje se na roditelje da ne dovode bolesnu djecu u vrtiće.
  4. Pojačavaju se preventivne higijenske mjere u svim javnim objektima, a nadležne inspekcijske službe zadužuju se za kontrolu istih.
  5. U cilju zaštite zdravlja pozivamo sve građanane da poštuju preporuke nadležnih  institucija.
  6. Poslije 23 sata zabranjuje se rad svim ugostiteljskim objektima na području grada Zvornika.
  7. Preporučuje se građanima da se uzdrže od privatnog okupljanja sa većim brojem ljudi u periodu do 30.3.2020. godine

Na današnjem sastanku istaknuto je da u Zvorniku nema registrovan ni jedan pacijent pod sumnjom na korona virus niti pod nadzoram nadležnih službi Doma zdravlja, Bolnice ili  Instituta za  javno zdravlje RS. Takođe rečeno je da nema mjesta panici niti potrebe za stvaranjem zaliha životnih namirnica.

Građani koji su putovali u zemlje u kojima je zabilježena pojava virusa korona potrebno je da kontaktiraju  JZU Institut za javno zdravstvo Republike Srpske na broj:  080050555  ili putem internet stranice www.phi.rs.ba

 

                                                                                                                  GRADONAČELNIK
Zoran Stevanović

 

 

Loading...