Наставак израде Стратегије града Зворник

Градска управа града Зворник наставила је рад на изради Стратегије интегрисаног локалног развоја града за период 2018.-2027. година. У току је рад у секторским групама и припрема секторских циљева.

Стратегија је документ неопходан за правовремено планирање развоја, укључивање различитих категорија становништва али и привредних субјеката у процесе доношења одлука. Према ријечима градоначелника Зорана Стевановића такав документ је неопходан свим локалним заједницама. „Зворник има планове развоја, имамо идеје и жеља нам је да све те идеје реализујемо и обогатимо наше животно окружење. Због тога  смо укључили скоро све релевантне актере у процес израде Стратегије,“ истакао је градоначелник Стевановић.

Пројекат интегрисаног локалног развоја (ИЛДП) покренут је 2008. године као заједничка иницијатива Владе Швајцарске и УНДП-а у БиХ с циљем усклађивања интегрисаног и инклузивног стратешког планирања на локалном нивоу.