Конкурс за додјелу стипендија студентима за школску 2017/18. годину

Датум: 22.11.2017. године
САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ
КОНКУРС ЗА ДОДЈЕЛУ СТИПЕНДИЈА ЗА ШКОЛСКУ 2017/18 ГОДИНУ

Градска управа Зворник расписала је Конкурс за додјелу стипендија студентима за школску 2017/18. годину.

Правилник о стипендирању студената из буџета града Зворника обухвата сљедеће категорије студената :

– студенти са просјеком оцјена већим од 8,50;

– студенти прве године који су носиоци „Вукове дипломе“ из средње школе;

– студенти слабог материјалног стања;

– студенти дјеца погинулих бораца и ратних војних инвалида од 1 до 4 категорије;

– студенти без оба родитеља и студенти са посебним потребама и

– студенти мастер студија са просјеком оцјена већим од 9,00.

У складу са Правилником свим студентима са просјеком оцјена већим од 8,5,  „вуковци“, без оба родитеља, са посебним потребама и 10 студената мастер студија са просјеком оцјена преко 9,00, који се пријаве на Конкурс и доставе потребну документацију, биће одобрене стипендије на годишњем нивоу од 1.000 КМ. Годишњи износ за остале категорије биће утврђен на основу броја пријављених студената.

Укупна средства из градског буџета за стипендирање студената у школској 2017/18 години износе 160.000 КМ.

Конкурс је објављен на огласној табли Градске управе Зворник, у мјесним канцеларијама и на  интернет страници www.opstina-zvornik.org и биће отворен до 22. децембра 2017. године.

Образац пријаве на Конкурс може се преузети на шалтеру Градске управе Зворник и на интернет страници Градске управе.

У протеклој школској години из буџета Града издвојено је 188.000 КМ за стипендирање 323 студента.