20200322 ap kirsty wigglesworth london Di018449726 previewFoto: Tanjug/AP

Poslušajte vest preko audio fajla

Madrid i London suočavaju se sa težim razmerama epidemije korona virusa od Lombardije u Italiji, a stopa smrtnosti u ova dva grada udvostručuje se svaka dva dana. Međutim, Njujork bi mogao sve da ih nadmaši u crnoj statistici.

Zastrašujuće scene iz bolnice u Kremoni: Mesta nema, oboleli sve mlađi

Lombardija u Italiji zamenila je Vuhan u Kini kao najteže pogođeni regija na svetu sa ukupno 6.820 preminulih, ali ako je verovati analizi stope smrtnosti, London i Madrid bi mogli da postanu sledeća najveća žarišta.

twitter.com

Nova analiza broja smrtnih slučajeva pokazuje da on u nekim gradovima brzo prevazilazi prosečne vrednosti čak i za cele države u kojima se nalaze.

Uznemirujući kadrovi iz bolnice u Bergamu: Pacijenti leže i u čekaonicama

U Londonu se broj preminulih od korona virusa udvostručuje svaka dva sata, što je za dan brže nego u ostatku Velike Britanije, piše „Dejli majl“.

U Velikoj Britaniji je tokom noći sa utorka na sredu preminulo 87 pacijenata, od čega 21 u Londonu. Broj smrtnih slučajeva u zemlji porastao je gotovo šest puta za nedelju dana.

Pročitajte još:

KORONA PRESEK 2,5 milijarde ljudi širom sveta u karantinu, cela opština u Crnoj Gori u izolaciji, u Nemačkoj raste broj preminulih

Princ Čarls pozitivan na korona virus

U Kini broj novih slučajeva U PADU, bez novozaraženih u Vuhanu

U Španiji su oružane snage zatražile humanitarnu pomoć NATO-a nakon što je broj preminulih u zemlji premašio 3.000, a broj zaraženih 40.000. Španija je druga zemlja nakon Italije koja je prestigla Kinu po broju žrtava, a najteže je pogođen Madrid sa 12.352 zaraženih, nešto manje od trećine ukupnog broja, i 1.535 preminulih.

Jezive scene iz bolnice u Španiji: Ljudi leže po podu

Španski lekar u suzama: Moram da skinem 65 starijih pacijenata sa respiratora

Izvan Evrope, u Americi, broj umrlih raste nešto sporije nego u drugim zemljama, ali je „kriva smrtnosti“ u Njujorku mnogo strmija nego u ostatku zemlje i uskoro bi mogla da prestigne Madrid.

Više od 12.000 ljudi je pozitivno testirano u gradu, a 125 je umrlo. Karantin na nivou cele savezne države stupilo je na snagu u nedelju uveče.

twitter.com

Prošle nedelje su SAD već izveštavale o više novih svakodnevnih slučajeva korona virusa nego Кina na vrhuncu epidemije.

Svetska zdravstvena organizacija (SZO) upozorila je u utorak na eskalaciju epidemije u SAD i da bi one uskoro mogle da postanu epicentar pandemije.

twitter.com

Petagon pretpostavlja da će epidemija u SAD trajati najmanje nekoliko meseci i da će se situacija normalizovati tek u julu.

Guverner Njujorka Endrju Kuomo kaže da se broj zaraženih u saveznoj državi duplira svaka tri dana.

<!–

Notification trigger paragraph test