brnabic 08 foto Tanjug Dragan KujundzicFoto: Dragan Kujundžić / Tanjug

Poslušajte vest preko audio fajla

Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić i svi članovi njenog kabineta testirani su na koronu, a kako saznaje “Blic”, zaraženih u neposrednom okruženju premijerke, nema.

Nakon što je otkriveno da je došlo do prvog slučaja zaraze korona virusom u Vladi Srbije i da je koronavirusom zaražen Branislav Blažić, državni sekretar iz Ministarstva zaštite životne sredine, iz predostrožnosti je doneta odluka da se ceo kabinet testira.

– Svima su brisevi uzeti u utorak i sredu, sačekali smo rezultate u samoizolaciji i tek kada je stigla potvrda da su svi negativni, vratili smo se na posao – kaže izvor “Blic” iz Vlade.

Iako Blažić ne radi u Nemanjinoj 11, već je njegovo Ministarstvo na Novom Beogradu, savet stručnjaka bio je da se testiraju svi.

„OBUZDAĆEMO OVU NEMAN“ Pred nama je EKSPONENCIJALNI RAST, naši lekari veruju u pobedu, ovo je 5 RAZLOGA zašto je to tako

– Hteli smo da izbegnemo svaki mogući rizik i za predsednicu Vlade, za sve njene saradnike, ali i za ljude sa kojima se oni svakodnevno sastaju – kaže naš sagovornik.

Jedan od testiranih je i Brnabićkin savetnik za medije Mladen Bašić. On kaže da je svima uzet bris i da su se svi pridržavali preporuka lekara dok nisu stigli nalazi.

– Radili smo od kuće, telefonom, svi, ukujučujući i predsednicu Vlade. Tek nakon što su rezultati pokazali da nismo inficirani koronom, vratili smo se na posao – navodi Bašić.

U izolaciji do dobijanja ezultata bila je i premijerka, koja se odmah nakon dobrih vesti, pojavila na kriznom štabu u društvu predsednika Srbije Aleksandra Vučića.

I svi iz Ministarstva zaštite životne sredine koji su bili u kontaktu s Blažićem su poslati u izolaciju, a sam ministar Goran Trivan samo je telefonski kontaktirao s Blažićem i svima ostalima s kojima je državni sekretar kontaktirao lično.

Branislav Blažić je trenutno hospitalizovan na Infektivnoj klinici u Beogradu.

Pročitajte još:

DA LI ĆE CENTAR BEOGRADA BITI IZOLOVAN? Radojičić: Kineski lekari će kazati da li je i kada to neophodno

Pet tekstova o KORONA VIRUSU koje morate da pročitate i podelite

SUMNJATE NA KORONU? Evo zašto nikako NE TREBA DA IDETE U DOM ZDRAVLJA, a kada će vam reći da baš to uradite

10 STVARI O KORONA VIRUSU Kako se prenosi, kako se zaštititi, ko je najugroženiji i koji su glavni SIMPTOMI

Kako da očuvate mentalno zdravlje usled STRAHA OD KORONA VIRUSA: Ima načina da izbegnete stres, a ostanete informisani

Korona vs drugi virusi u brojkama

Važni telefoni

Telefoni epidemiološke službe za sve informacije

Specijalan broj Ministarstva zdravlja za pitanja u vezi sa korona virusom: 064 8945 235

Institut za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“: 011 2684 566

Budimo odgovorni prema sebi i prema drugima

U cilju omogućavanja brže i efikasnije komunikacije građana sa nadležnim epidemiološkim službama, Ministarstvo zdravlja uvelo je dodatnih 20 brojeva telefona za sve informacije o korona virusu.

Ministarstvo zdravlja otvorilo je još 10 dodatnih dodatnih brojeva, a preko istog linka možete da dođe i do brojeva telefona svih domova zdravlja širom Srbije.

Otvorena je i jedinstveni kontakt centar za Kovid 19 – 19819

<!–