Marko Djuric_210116_RAS foto Mitar Mitrovic 32Foto: M.Mitrović / RAS Srbija

Poslušajte vest preko audio fajla

Direktor Kancelarije za Kosovu i Metohiji Marko Đurić naveo je večeras da nema obolelih od korona virusa u većinski srpskim sredinama, da je registrovano 33 zaraženih u albanskim sredinama, a da je preminuo 86. godišnji Albanac iz Dubnice kod Podujeva.

Дневни извештај о ситуацији на Косову и Метохији:
22.03.2020. године.
.
Нема оболелих у већински српским срединама.
.
33 оболела у албанским срединама.
.
1 преминуо Албанац, стар 86 година из Дубнице код Подујева.
.
У карантину се налазе општине Витина, Клина и Малишево.
.
У Косовској Митровици организовано дезинфиковање апотека, продавница и стамбених зграда.
.
Организовано је прикупљање рецепата за лекове, који се набављају у Рашки.
.
Брашно за све српске средине допрема се са севера КиМ.
#srbija #kosovoimetohija #koronavirus #coronavirusoutbreak⚠️

– U karantinu se nalaze opštine Vitina, Klina i Mališevo. U Kosovskoj Mitrovici organizovano je dezinfikovanje apoteka, prodavnica i stambenih zgrada – napisao je Đurić na Instagramu.

Pročitajte još…

(UŽIVO) U Srbiji 222 osobe pozitivne na koronu; Lončar otkriva koliko dana nam treba da STABILIZUJEMO SITUACIJU

Nova dva slučaja Kovid-19 na Kosovu, ukupno 33

Preminula starica, DRUGA ŽRTVA KORONA virusa u Srbiji

Dok se prolamao aplauz JEDNO IME GA JE NADGLASALO

Kako je naveo u dnevnom izveštaju, organizovano je prikupljanje recepata za lekove, koji se nabavljaju u Raški, a brašno za sve srpske sredine doprema se sa severa KiM.

Važni telefoni

Telefoni epidemiološke službe za sve informacije

Specijalan broj Ministarstva zdravlja za pitanja u vezi sa korona virusom: 064 8945 235

Institut za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“: 011 2684 566

U cilju omogućavanja brže i efikasnije komunikacije građana sa nadležnim epidemiološkim službama, Ministarstvo zdravlja uvelo je dodatnih 20 brojeva telefona za sve informacije o korona virusu.

Ministarstvo zdravlja otvorilo je još 10 dodatnih dodatnih brojeva, a preko istog linka možete da dođe i do brojeva telefona svih domova zdravlja širom Srbije.

Budimo odgovorni prema sebi i prema drugima.

<!–

Notification trigger paragraph test