Zatvor Pancevo_ras foto vladimir zivojinovic (51)Foto: Vladimir Živojinović / RAS Srbija

Poslušajte vest preko audio fajla

U više kazneno-popravnih zavoda u Srbiji 4.280 osuđenika odlučilo je da se odrekne jednog obroka u korist najsiromašnijih penzionera i drugog socijalno najugroženijeg dela stanovništva kako bi pružili podršku društvu u vanrednim okolnostima nastalim usled opasnosti od širenja novog korona virusa.

Ideja da se odreknu takozvanog suvog obroka koji dobijaju nedeljom umesto večere, potekla je od samih osuđenika jer na ovaj način žele da pomognu najsiromašnijim građanima.

Pročitajte još…

(UŽIVO) JOŠ DVE ŽRTVE KORONA VIRUSA U SRBIJI Ukupno potvrđena 384 slučaja, zbog kršenja samoizolacije u pritvoru 108 OSOBA

„OBUZDAĆEMO OVU NEMAN“ Pred nama je EKSPONENCIJALNI RAST, naši lekari veruju u pobedu, ovo je 5 RAZLOGA zašto je to tako

Savetnica predsednika Srbije: U naredna 24 sata odluka o ZATVARANJU TRI GRADA

Dr Kon: SAJAM će se upristojiti, imaće toalete, natkasne, moći će da se koriste mobilni telefoni, to će biti ZAMENA ZA KUĆNU IZOLACIJU

POLOVINA ZARAŽENIH JE U BEOGRADU Kon: Imaćemo kapacitete za do 10.000 LJUDI

SLEDE NOVE MERE ZA TRI GRADA Vučić: Beograd, Niš i Valjevo najveća žarišta korone, danas očekujemo dramatičan skok zaraženih

Reč je o osuđenicima koji se nalaze na izdržavanju kazne u najvećim kazneno-popravnim zavodima u zemlji – Sremskoj Mitrovici, Nišu, Požarevcu (Zabeli), kao i u Okružnom zatvoru u Novom Sadu, koja je druga po veličini pritvorska jedinica u Srbiji.

Ovi zavodi će u dogovoru sa gradskim kriznim štabovima učestvovati u formiranju paketa koji će se dalje distribuirati onima kojima je u ovom trenutku pomoć i najpotrebnija.

Podsećamo i da su u cilju preventivnih mera na sprečavanju širenja korona virusa, KPZ za žene u Požarevcu, kao i KPZ u Sremskoj Mitrovici i Nišu, počeli 12. marta u svojim krojačkim pogonima da šiju zaštitne maske za lice za sopstvene potrebe u celom sistemu izvršenja krivičnih sankcija.

Posete se u svim zavodima realizuju u skladu sa merama prevencije i zaštite.

Osim drugih mera zaštite, Uprava je i na ovaj način preduzela preventivne mere na sprečavanju širenja korona virusa, a sistem izvršenja nije dodatno opteretio budžetska sredstva u ovoj situaciji.

Važni telefoni

Telefoni epidemiološke službe za sve informacije

Specijalan broj Ministarstva zdravlja za pitanja u vezi sa korona virusom: 064 8945 235

Institut za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“: 011 2684 566

Budimo odgovorni prema sebi i prema drugima

U cilju omogućavanja brže i efikasnije komunikacije građana sa nadležnim epidemiološkim službama, Ministarstvo zdravlja uvelo je dodatnih 20 brojeva telefona za sve informacije o korona virusu.

Ministarstvo zdravlja otvorilo je još 10 dodatnih dodatnih brojeva, a preko istog linka možete da dođe i do brojeva telefona svih domova zdravlja širom Srbije.

Otvorena je i jedinstveni kontakt centar za Kovid 19 – 19819

<!–