Poslušajte vest preko audio fajla

Ministarstvo za rad, zapošljavajne, socijalna i boračka pitanja saopštilo je danas da trudnice i porodilje elektronskim putem mogu da predaju dokumentaciju za ostvarivanje naknade zarade.

„Dokumentaciju, potrebnu za ostvarivanje naknade zarade za vreme trajanja porodiljskog odsustva i odsustva sa posla zbog nege deteta, trudnice i porodilje mogu da dostave elektronskim putem, tokom trajanja vanrednog stanja“, navodi se u saopštenju i dodaje da se Zahtev za naknadu može „skinuti“ sa sajta Ministarstva.

Pročitajte još…

TRUDNICE I PORODILJE OSTALE BEZ PLATA I UGOVORA Podneta 41 prijava u 2019. godini, a ovo su KAZNE ZA NESAVESNE POSLODAVCE

Stanisavljević: Nema kašnjenja u isplatama za porodilje

Višegradska spremna da prihvati trudnice zaražene virusom korona ukoliko bude takvih slučajeva

U saopštenju se dodaje da je popunjen formular zahteva, sa pratećom dokumentacijom potrebno skenirati i poslati na e-mail [email protected] za Grad Beograd, odnosno na drugu odgovarajuću e-mail adresu za ostale gradove u Srbiji, objavljenu na portalima gradskih opštinskih uprava.

<!–

Notification trigger paragraph test