Volonteri, Rakovica, poseta Nebojše Stefanovića

Poslušajte vest preko audio fajla

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije pozivaju zainteresovane da im se pridruže u pružanju pomoći starijim sugrađanima od 65 godina i drugim rizičnim grupama stanovništva i budu volonteri.

„Budi volonter“

Podsećamo, Vlada Republike Srbije uspostavila je nacionalnu platformu za prijavu volontera putem internet adrese www.budivolonter.gov.rs ili besplatnim pozivom kontakt centra COVID-19 na broj 19819 u periodu od 8 do 22 časa.

Takođe, podsećamo da je uspostavljen i jedinstveni kontakt centar za pomoć starim licima na broju 19920 na koji se mogu obratiti za pomoć po pitanju namirnica, lekova i drugih potrepština i stupiti u kontakt sa gradskim i opštinskim kol centrima, u kojima su angažovani volonteri.

PROČITAJTE JOŠ…

„OVO NAM JE PRVI IZLAZAK OD KAKO SMO U IZOLACIJI“ Penzioneri širom Srbije jutros od 4 do 7 u kupovini (FOTO, VIDEO)

„MISLIO SAM DA IMAM GRIP, ALI…” Čačanin izlečen od korona virusa i već CEPA DRVA

Pet tekstova o KORONA VIRUSU koje morate da pročitate i podelite

SUMNJATE NA KORONU? Evo zašto nikako NE TREBA DA IDETE U DOM ZDRAVLJA, a kada će vam reći da baš to uradite

Pozivanje kontakt centra 19920 je besplatno za korisnike svih mreža, bilo da se radi o fiksnim ili mobilnim.

Važni telefoni

Telefoni epidemiološke službe za sve informacije

Specijalan broj Ministarstva zdravlja za pitanja u vezi sa korona virusom: 064 8945 235

Institut za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“: 011 2684 566

Budimo odgovorni prema sebi i prema drugima

U cilju omogućavanja brže i efikasnije komunikacije građana sa nadležnim epidemiološkim službama, Ministarstvo zdravlja uvelo je dodatnih 20 brojeva telefona za sve informacije o korona virusu.

Ministarstvo zdravlja otvorilo je još 10 dodatnih dodatnih brojeva, a preko istog linka možete da dođe i do brojeva telefona svih domova zdravlja širom Srbije.

<!–

Notification trigger paragraph test