Kurti: Sporazumi u Minhenu o železnici i autoputu sklopljeni bez mog znanja

Aljbin KurtiFoto: Tanjug/AP

Kosovski premijer Aljbin Kurti izjavio je večeras da su sporazumi Beograda i Prištine potpisani danas na bezbednosnoj konferenciji u Minhenu, kojoj prisustvuje zajedno s predsednikom Hašimom Tačijem, sklopljeni bez njegovog znanja.

„Danas su u Minhenu potpisana dva sporazuma od strane zvaničnika koje je ovlastio bivši ministar Palj Ljekaj i ceo pregovarački proces obavljen je pre stupanja na snagu naše vlade. Stoga ovi službenici nisu dobili odobrenje od nove vlade za pregovaranje ili potpisivanje sporazuma. Štaviše, ni tekst sporazuma nije objavljen u javnosti, niti je dostavljen Vladi Kosova. Objavljeni su različiti nezvanični nacrti“, naveo je Kurti u objavi na Fejsbuku.

Pročitajte još:

VUČIĆ I KURTI PRVI PUT OČI U OČI Predsednik Srbije i premijer Kosova sreli se na panelu u Minhenu, za stolom i Tači i Rama (FOTO)

I ŽELEZNICA I AUTOPUT U Minhenu potpisano pismo o namerama o obnovi infrastrukture između Beograda i Prištine, Vučić se zahvalio Grenelu i Trampu (VIDEO)

„BILO JE ŽESTOKO“ Vučić o panelu u Minhenu gde se prvi put susreo OČI U OČI SA KURTIJEM (VIDEO)

„Ma koliko su neophodne veze i unapređenje infrastrukturnih standarda za razvoj naših zemalja i deo evropske vizije za regionalnu saradnju i dobrosusedske odnose, ipak je vrlo važno da proces bude transparentan kao rezultat istinskih pregovora i u potpunosti u skladu sa suverenitetom i zakonima zemlje, ekonomskim prioritetima i u skladu sa obavezama proisteklim iz procesa PAP“, naveo je kosovski premijer, preneo je Kosovo onlajn.

Panel u Mihhenu

On je dodao da se u procesu tranzicije vlade, analiziraju svi koraci preduzeti u prošlosti i od nadležnih ministarstava se traži da to tretiraju kao prioritet.

<!–

Notification trigger paragraph test