Prvi korak ka smirivanju tenzija? Lavrov i Čavušoglu se sastaju u Minhenu

Sergej Lavrov

Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov sastaće se sa šefom turske diplomatije Mevlutom Čavušogluom u nedelju, 16. februara, u Minhenu na marginama Konferencije o bezbednosti, javili su danas ruski mediji.

Rusko Ministarstvo spoljnih poslova kritikovalo je sinoć saopštenja Ankare o situaciji u sirijskoj provinciji Idlib.

Kremlj je početkom sedmice optužio Tursku da ne poštuje sporazum postignut sa Rusijom o neutralizaciji militanata u sirijskoj provinciji Idlib, te da se nastavljaju napadi na sirijske i ruske snage u regionu.

Pročitajte još…

Lavrov u Karakasu: SAD pokušavaju da diktiraju svoje uslove drugim državama

Lavrov: Pozdravljamo rezultat, libijski lideri pozvani na naš zahtev

Lavrov: Moska će RECIPROČNO ODGOVORITI na neprijateljske poteze SAD

Rusija je postigla dogovor sa Turskom 2018. godine o stvaranju demilitarizovane zone u Idlibu, ali ti sporazumi i drugi dogovori su pod znakom pitanja zbog povećanja tenzija u regionu.

Moskva je objavila komentare nakon što je turski predsednik Redžep Tajip Erdogan u obraćanju članovima svoje stranke AK u Ankari rekao da će turska vojska gađati sirijske državne snage iz vazduha ili sa kopna bilo gde u Siriji ukoliko bude povređen još samo jedan turski vojnik.

<!–

Notification trigger paragraph test

–>

View more here: Blic Vesti

Share This Post

Loading...