Plenkovićeva vlada oprema policiju tri bh. kantona s hrvatskom većinom

Kategorija: Klix.ba

Tačnije, Plenkovićeva vlada šalje pomoć ministarstvima unutrašnjih poslova tri kantona s hrvatskom većinom i to Hercegovačko-neretvanskom kantonu, Zapadnohercegovačkom kao i Kantonu 10 (Livno). Također, pomoć se šalje i Graničnoj policiji BiH.

„Na osnovu zaprimljene molbe za pomoć Granične policije BiH i ministarstava u FBiH, a uzimajući u obzir sve veće sigurnosne izazove vezane uz sve vrste prekograničnog kriminaliteta, koje su posebno izražene u južnim dijelovima FBiH koji graniče s Hrvatskom pripremljena je odluka“, navodi se u odluci Vlade RH.

Vlada Hrvatske u BiH šalje pet termovizijskih kamera i 198 kompleta policijske opreme za uspostavljanje javnog reda i mira.

Share This Post

Loading...