Počela izgradnja mosta u Srpskim Toplicama

Počela izgradnja mosta u Srpskim Toplicama

BANJALUKA – Izgradnja novog mosta u naselju Srpske Toplice u Banjaluci, vrijednog oko 3,45 miliona KM, počela je danas.

Novi most koji mještani ovog naselja čekaju godinama namijenjen je isključivo za teretni saobraćaj i jedan je od najvećih infrastrukturnih projekata ove godine koju Gradska uprava svojim sredstvima finansira.

Gradonačelnik Igor Radojičić, koji je prisustvovao početku radova, rekao je da je ovo jedan od najvećih projekata u Banjaluci, ne samo u finansijskom iznosu i izvođenju radova, već i značaju po grad koji je višestruk.

„Novi most će unaprijediti saobraćaj i omogućiti da se na ovoj najjužnijoj tački uspostavi još jedna veza Istočnog i Zapadnog tranzita“, kazao je Radojičić.

Stari jednosmjerni most koji se nalazi u blizini ovog biće rekonstruisan i pretvoren u pješački most.

Rok izvođenja radova je 10 mjeseci.

 

Pročitajte više na: Nezavisne Novine

Share This Post

Loading...