Mandić: Crnogorski režim pokušao da ponizi vojnu delegaciju Srbije

Mandić: Crnogorski režim pokušao da ponizi vojnu delegaciju Srbije

PODGORICA – Predsjednik Nove srpske demokratije Andrija Mandić ocijenio je da je crnogorski režim pokušao da ponizi vojnu delegaciju Srbije današnjom odlukom da se oficiri ne pojave u uniformama u Rovcima prilikom obilježavanja 20 godina od smrti bivšeg ministra odbrane SR Jugoslavije Pavla Bulatovića.

„U tom kontekstu je i ovo ponašanje ministra spoljnih poslova (Srđana) Darmanovića i želja da se pogibija velikog čovjeka Pavla Bulatovića predstavi kao nešto drugo, a ne ono što se stvarno desilo“, rekao je Mandić za televiziju „O2“.

Vojna delegacija Srbije, koju je danas predvodio ministar odbrane Aleksandar Vulin, morala je da se presvuče, odnosno da skine uniforme, da bi im bio odobren ulazak u Crnu Goru.

Crnogorski ministar spoljnih poslova Srđan Darmanović rekao je ovim povodom da je Ministarstvo kulture Crne Gore propisalo da je nošenje vojne uniforme druge zemlje dozvoljeno samo prilikom posjete spomenicima od javnog značaja.

 

Pročitajte više na: Nezavisne Novine

Share This Post

Loading...