Održano predavanje o proizvodnji povrća u zaštićenom prostoru

10.02.2020. godine

U okviru projekta „Unapređenje plasteničke proizvodnje povrća“ koji zajedno realizuju UNDP i Gradska uprava u Zvorniku je nedavno održano prvo u nizu predavanja iz oblasti proizvodnje povrća u zaštićenom prostoru (plastenicima).

Predavači su bili Aleksandra Govedarica-Lučić sa Poljoprivrednog fakulteta Univerziteta u Istočnom Sarajevu koja je govorila o opštim načelima iz plasteničke proizvodnje i Sonja Milanović iz Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede sa temom klasterska proizvodnja.

Prisustvovalo je oko 40 zainteresovanih zvorničkih poljoprivrednih proizvođača koji su aplicirali na Javni poziv po projektu „Unapređenje plasteničke proizvodnje povrća“ u okviru kojeg će na području grada Zvornika biti dodijeljeno 25 plastenika površine 100 metara kvadratnih sa sistemom za navodnjavanje.

Sljedeće predavanje biće održano 24. februara u velikoj sali Gradske uprave sa početkom u 11:00 časova.

Share This Post

Loading...