Entitetska linija podijelila selo, ali ne i mještane

Na poziv predstavnika Mjesne zajednice Krtova 1 i sveštenika Srpske pravoslavne crkve Jelenka Lazića, jučer su u ovom selu kod Lukavca, povodom božićnih praznika i Pravoslavne nove godine, boravile delegacije općina Petrovo i Lukavac te efendija Mervan Mrahorović.

Krtova je selo na Ozrenu koje je enitetskom linijom podijeljeno na dva dijela. Krtova 1 pripada općini Lukavac, a Krtova 2 Petrovu.

Enitetska granica ipak nije podijelila ljude. Oba sela smatraju svojim. Zajedno grade i jednu i drugu Krtovu, organiziraju sijela, svadbe i blagdane i žive kako su naučili.

Tako je bilo i jučer.

– Kao domaćini velikog srca dočekujemo sve dobre ljude. Hoćemo blagdane zajedno da proslavimo, da slavimo blagdane svih naroda, da praznujemo. Drago nam je da su ovdje predstavnici i Petrova i Lukavca, da su ovdje i naš sveštenik i efendija iz Lukavca – kazao je predsjednik MZ Krtova 1 Rajko Ćosić.

Na prijemu su  zahvalili načelnik Lukavca Edin Delić i predstavnik općine Petrovo Brano Marjanović.

Zajednička druženja za blagdan

Pročitajte više na: Dnevni Avaz Vijesti

Share This Post

Loading...