Završen sastanak SDA i SNSD-a: Genjac odbio reći zaključak o Božoviću

Kategorija: Klix.ba

„Imali smo jedan od sastanka za koji predviđamo da će biti redovna forma razgovora i konsultacija između SDA i SNSD-a. Ovaj put je bilo razgovora o temama koje su na dnevnom redu predstojećeg zasjedanja Predstavničkog doma Parlamenta BiH i o nekim pitanjima koja su na dnevnom redu naredne sjednice Vijeće ministara BiH“, rekao je.

Na novinarsko pitanje da li su razgovarali o kandidatu za ministra Mlađenu Božoviću, Genjac je poručio da će stav SDA biti poznat do četvrtka odnosno do početka sjednice. On nije želio odgovoriti kojoj odluci je SDA bliže – da li će podržati Božovića ili neće.

Istakao je da je razgovarano o Božoviću i da su se strane upoznale o dilemama koje SDA ima o njemu.

„Ovaj vid konsultacija, ne samo između SDA i SNSD-a, već i drugih stranaka je potreban i koristan“, rekao je Genjac.

Podsjetimo, SDA zajedno sa SBB-om na Komisiji za pripremu Vijeća ministara BiH nije dala zeleno svjetlo za imenovanje Božovića za državnog ministra, a koji je izbor SNSD-a, odnosno samoincijativni prijedlog Nenada Nešića iz DNS-a.

Zastupnički dom Parlamentarne skupštine BiH će na sjednici zakazanoj za četvrtak potvrđivati imenovanje Božovića na poziciju ministra za ljudska prava i izbjeglice.

Share This Post

Loading...