Iz NATO-a u Briselu za „Avaz“: Nastavljamo podržavati BiH, posvećeni smo stabilnosti i sigurnosti

Skoro mjesec otkako je u sjedište NATO-a u Briselu Bosna i Hercegovina poslala Program reformi još se ne zna šta tačno sadrži taj dokument. 

Iz NATO-a su još zagonetni i bez konkretnog odgovora. Na upit „Avaza“, iz Sjevernoatlantskog saveza su potvrdili da je još nepoznato kako će se ovaj dokument tretirati i kako će izgledati buduća saradnja NATO-a i BiH. 

– Ovo je dokument koji su vlasti u BiH identificirale kao reformske ciljeve. Nastavljamo podržavati BiH u implementaciji ovih reformi kao što smo to činili i proteklih godina – odgovorili su iz NATO-a za „Avaz“.

Dodali su da su članice NATO-a posvećene stabilnosti i sigurnosti BiH, kao i zemalja zapadnog Balkana, ali i šire. 

NATO ostaje posvećen stabilnosti

Pročitajte više na: Dnevni Avaz Vijesti

Share This Post

Loading...