Dionica ulice u banjalučkom naselju Petrićevac puštena u funkciju

BANJALUKA – Novoizgrađena dionica duga 900 metara u Ulici Kralja Aleksandra I Karađorđevića na Petrićevcu, vrijedna dva miliona KM, puštena je u funkciju.

Ova moderna saobraćajnica je ukupne dužine 1,2 kilometra, a ostalih 300 metara je planirano da se završi do proljeća.

Na prvih 900 metara je izgrađena kompletna infrastruktura i postavljen asfalt.

Gradonačelnik Banjaluke Igor Radojičić, koji je obišao novoizgrađenu dionicu, susreo se i sa mještanima ovog dijela grada, koji su povodom

Pravoslavne nove godine  i realizacije projekata u ovoj MZ organizovali druženje.

Radojičić je istakao da je ovo jedan od najvećih infrastrukturnih projekata koji su započeti u 2019.godini.

„Praktično možemo govoriti o novoj saobraćajnici, jer je urađen vodovod, oborinske i fekalne kanalizacije, izmještanje javne rasvjete, obostrani trotoari, dva autobuska stajališta. Završena je većina dionice i odlučili smo da je pustimo u saobraćaj, a ostalo ćemo završiti čim vremenski uslovi to dozvole“, rekao je Radojičić.

Pročitajte više na: Nezavisne Novine