Britanski premijer Johnson: Veganstvo je zločin prema ljubiteljima sira

Kategorija: Klix.ba

U intervjuu za BBC, britanski premijer je rekao da, iako želi da smrša ove godine, neće učestvovati u Veganuaryju, godišnjoj kampanji kojom se ljudi potiču da se drže biljne prehrane u prvom mjesecu godine, jer za to zahtijeva „dosta koncentracije“.

Johnson je rekao da, iako izuzetno poštuje vegane koji mogu podnijeti teret ne uzimanja namirnica životinjskog porijekla, je izbjegavanje mesa, mesnih prerađevina te posebno mlijeka i mliječnih proizvoda „zločin protiv ljubitelja sira“.

Premijer je ranije rekao da želi izgubiti dio težine koju je stekao tokom svoje kandidature 2019. godine za preuzimanje vodstva u Konzervativnoj stranci Velike Britanije nakon čega je uslijedila brza opća izborna kampanja.

Prošle godine masovno se izvještavalo da je Johnsonova partnerica Carrie Symonds, istaknuti borac za zaštitu okoliša, prešla na nešto zdraviju prehranu. List Daily Mail objavio je također prošlog maja da je Symonds uvjerila Johnsona da proba vegansku dijetu.

Share This Post

Loading...