NOVI USPEH SRPSKIH MATEMATIČARA Ekipno osvojili prvo mesto na Olimpijadi uz sedam pojedinačnih medalja

kazahstan-2020

Međunarodna Žautikovska olimpijada iz matematike, fizike i informatike, 16. po redu, održana je u Kazahstanu (Alma Ata) od 8. do 14. januara 2020.

Na takmičenju su učestvovale 84 ekipe iz 21 države (Rusija, Kazahstan, Rumunija, Bugarska, Ukrajina, Turska…), sa poreko 600 takmičara. U ekipnom delu tim Matematičke gimnazije iz Beograda osvojio je prvo mesto i Gran pri nagradu koja se dodeljuje ekipi koja je apsolutni pobednik Olimpijade.

Pojedinačno, učenici Matematičke gimnazije su osvojili sedam medalja, tri iz matematike – Miloš Milićev i Jovan Toromanović – zlatne i Vukašin Mihajlović – srebrna, iz fizike Dobrica Jovanović – zlatna i Bogdan Rajkov – srebrna, te iz informatike Mladen Puzić i Jovan Bengin – srebrne medalje.

Lideri tima bili su Boban Marinković i Ivan Stanić.

<!–

Notification trigger paragraph test

–>

View more here: Blic Vesti

Share This Post

Loading...