Sarajlić: Brisel očekuje da se što prije formiraju Vijeće ministara i Vlada FBiH

Kategorija: Klix.ba

Nakon toga Sarajlić je učestvovao i u diskusiji o trenutnim izazovima i izgledima za proširenje EU u budućnosti, na kojoj su učestvovali evropski parlamentarci i lideri parlamentarnih grupa iz zemalja Zapadnog Balkana.

„Zvaničnici institucija EU su vrlo jasno poručili da su otvorena vrata za integraciju Bosne i Hercegovine u Evropsku uniju. Očuvanje kredibilne perspektive za članstvo u EU ostaje od strateškog značaja za nas, i u tom smislu dobili smo vrlo dobre poruke“, kazao je Sarajlić.

„Druga ključna poruka jeste poziv da se u Bosni i Hercegovini uspostavi vlast na svim nivoima, bez ikakvih uslovljavanja i odgađanja. Evropska komisija očekuje nastavak reformi i implementaciju preporuka iz Mišljenja EK. Ključna pretpostavka za to je uspostavljanje demokratskih i funkcionalnih izvršnih vlasti – Vijeća ministara i Vlade Federacije, koje mogu preuzeti odgovornost za provođenje reformi“, dodao je.

Sarajlić je na ovom skupu učestvovao zajedno sa delegatkinjom u Klubu Hrvata Doma naroda PSBiH Lidijom Bradarom.

Share This Post

Loading...