Putin kritikovao nastavak širenja NATO: To je pretnja za Rusiju

Vladimir PutinFoto: SERGEI CHIRIKOV / EPA;

Predsednik Rusije Vladimir Putin kritikovao je danas nastavak širenja NATO-a, što je, kako je sugerisao, bilo besmisleno s obzirom na nepostojanje pretnje od Moskve nakon raspada Sovjetskog Saveza 1991. godine.

Putin u tajnosti pisao članicama NATO sa jednim zahtevom, ali je dobio HLADAN TUŠ

Amerika testira krstareću raketu, Putin zahteva IDENTIČAN ODGOVOR

Govoreći na sastanku ruskih vojnih lidera u ruskom rizortu na Crnom moru Sočiju, Putin je rekao da širenje NATO-a predstavlja pretnju za Rusiju, ali da se nada da će interes o zajedničkoj bezbednosti prevladati, preneo je Rojters. Uprkos tenzijama, Putin je rekao da je Rusija i dalje spremna da sarađuje sa vojnom alijansom.

<!–

Notification trigger paragraph test

–>

View more here: Blic Vesti

Share This Post

Loading...