Nova vlada Austrije skoro dogovorena, raspodeljena i ministarstva

sebastijan kurcFoto: CHRISTIAN BRUNA / EPA;

Nova austrijska vlada već je skoro između Narodne partije Austrije (OVP) Sebastijana Kurca i Zelenih Vernera Koglera dogovorena i koalicioni pregovori ulaze u finalnu fazu – Zeleni dobijaju četiri ministarstva, među kojima i ministarstvo spoljnih poslova.

Zeleni bi, kako prenosi bečki dnevnik „Esterajh“, želeli da dobiju šest ministarstva, ali OVP im daje dva i dva državna sekretera.

Danas konsultacije o formiranju vlade Austrije

Kazna za aferu koja je prodrmala Austriju: Kurc je pobedio, a ovo je NAJVEĆI GUBITNIK

Zeleni u Austriji slavili do jutra: Na proslavi im PONESTALO PIVA, pevali pesmu koja aludira na Štraheov skandal

Tako će Zeleni, prema aktuelnom dogovoru dobiti ministarstvo zaštite životne sredine, ministarstvo za socijalna pitanja, ministarstvo spoljnih poslova, i ministarstvo obrazovanja. Takođe imaće državnog sekretara za integaciju u Ministarstvu unutrašnjih poslova.

Kao novi šef diplomatije pominje se Lotar Lokl nekadašnji savetnik predsednika Austrije Aleksandera van der Belena.

OVP zadržava, po državu, najvažnije i najmoćnije resore. Tako bi novi ministar finansija ili unutrašnjih poslova mogao biti tesni saradnik Kurca, Gernot Blimel. Dalje OVP vodiće ministarstvo odbrane, poljoprivrede i privrede.

Pored toga Kurc, koji će kao kancelar voditi vladu, bi zadržao agendu EU u svom kabinetu.

<!–

Notification trigger paragraph test

–>

View more here: Blic Vesti

Share This Post

Loading...