Evropski poslanici danas sa predstavnicima Zapadnog Balkana

Kategorija: Klix.ba

Okrugli sto na visokom nivou zvanično će otvoriti predsjednik Evropskog parlamenta David Sasoli, nakon čega će se učesnicima obratiti novi komesar EU za proširenje i politiku susjedstva Oliver Varhelji.

Nakon toga bit će održana razmjena mišljenja o sadašnjim izazovima i izgledi za proširenje u budućnosti, u kojoj će učestvovati evropski poslanici i lideri političkih i parlamentarnih grupa iz Srbije, BiH, Crne Gore, Sjeverne Makedonije i Albanije, javio je portal „Evropski zapadni Balkan“.

U diskusiji sa predstavnicima Zapadnog Balkana učestvovat će i izvjestioci Evropskog parlamenta koji su zaduženi za zemlje regiona, kao i predsjednici parlamentarnih delegacija za saradnju sa zemljama regiona.

Prisutnima će se obratiti i novoimenovani izvjestilac Evropskog parlamenta za zapadni Balkan Tonino Picula.

Share This Post

Loading...