Srušio se avion uslijed snježne oluje u Americi devet putnika poginulo

Kategorija: Klix.ba

Među poginulim putnicima i članovima posade je i dvoje djece, javlja NBC News. Područje u kojem se desila avionska nesreća bilo je pod upozorenjem na opasnu zimsku oluju, saopćila je Nacionalna meteorološka služba SAD-a.

Manji avion Pilatus PC-12 srušio se ubrzo nakon polijetanja iz Chamberlaina, otprilike 225,3 kilometra zapadno od poznatog vodopada Sioux. U avionu je bilo 12 ljudi od kojih je devet poginulo i još troje je teško povrijeđeno.

Chamberlain i središnji dio Južne Dakote proteklih dana suočavaju se sa ekstremnim zimskim olujama. Menadžerica za krizne situacije okruga Brule, Katheryn Benton, kazala je da avion nije imao priliku za slijetanje u trenutku pada. Stoga, predviđa se da će vremenski uslovi biti glavni faktor pada, ali još nije potvrđen uzrok nesreće.

Vremenske neprilike otežavaju istražiteljima i spasiocima rad na mjestu nesreće.

Benton je također kazala da su putnici bili u dobi od sedam do 81 godine. Preživjela su trojica muškaraca u dobi od 28, 27 i 17 godina.

Share This Post

Loading...