Lebron Džejms: Jednostavno Kralj

King Džejms, nadimak je koji je brzo dobio, ali ga stalno potvrđuje. Potrudio se da tako ostane i ovih dana, kada je njegov jedini dužnik „dobio ono što zaslužuje“. Malo ko je znao da mu na putu do nesvakidašnjeg rekorda stoji samo Oklahoma, a onda su i oni došli na red. 

Lebron Džejms

(LeBron James) u utakmici LA lejkersa protiv Oklahome postigao je 25 poena, uz 11 skokova i 10 asistencija, i tako stigao do novog tripl-dabl učinka. Ništa ne bi bilo neobično da se ne radi o jedinom timu u NBA protiv kojeg to nikada ranije nije napravio.

Sada Džejms ima tripl-dabl učinak protiv svih NBA klubova. Na njegovom spisku je ukupno njih 30, što nikome do sada nije pošlo za rukom.

Američki košarkaš rođen je 30. decembra 1984. godine. Igrao je u dva navrata za Klivlend, a nosio je i dres Majamija. Nezaobilazan je već godinama na all staru, a ima tri NBA prstena. S reprezentacijom SAD osvojio je dvije zlatne medalje na Olimpijskim igrama. Bez sumnje jedan je od najvećih svih vremena.

Pročitajte više na: Dnevni Avaz Vijesti

Share This Post

Loading...