ZARZECKI U BEOGRADU Direktor u Stejt departmentu zadužen za sankcije Rusiji na sastanku sa Dačićem

Stejt departmentFoto: screenshot

Direktor američke Radne Grupe 231 Biroa za međunarodnu bezbednost i kontrolu naoružanja Tomas Zarzecki danas dolazi u Srbiju.

„U duhu naše bilateralne saradnje, Tomas Zarzecki, direktor Radne Grupe 231 Biroa za međunarodnu bezbednost i kontrolu naoružanja, dolazi u kratku, unapred planiranu posetu Srbiji“, ističu u američkom diplomatskom predstavništvu u Beogradu.

Dačić: Nema razloga da SAD uvedu sankcije Srbiji

LICE IZ GRUPE 231: U Srbiju stiže Amerikanac Tomas Zerzetski, njegovu sliku je gotovo nemoguće naći, a njegov posao ima veze sa NAORUŽANJEM IZ RUSIJE

Takođe, iz ambasade SAD navode da će se Zarzecki „sastati s vladinim službenicima radi konsultacija u vezi sa Zakonom o suprotstavljanju američkim suparnicima kroz sankcije (CAATSA), usvojenim od strane američkog Kongresa.“

„Na ovoj dužnosti dr Zarzecki je već obišao preko 60 zemalja“, dodaju u ambasadi SAD u Beogradu.

Prema najavama, sa Zarzeckim će se prvo sastati ministar spoljnih poslova Ivica Dačić.

<!–

Notification trigger paragraph test