Srpska lista: Odluku o učešću u prištinskim institucijama donosimo u koordinaciji sa Beogradom

srpska listaFoto: Filip Krainčanić / Tanjug

Član Predsedništva Srpske liste Slavko Simić izjavio je danas da će o učešću te stranke u prištinskim institucijama doneti odluku u koordinaciji sa Beogradom i predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, navodeći da Srpskoj listi i po tamošnjem Ustavu i zakonima sleduju određene pozicije.

– Oni u Prištini treba da znaju ukoliko žele da konstituišu prištinsku skupštinu da je neophodno da Srpska lista nominuje člana predsedništva, odnosno da imenuje i izglasa zamenika predsednika skupštine, kao što je potrebna saglasnost predsavnika Srpske liste za definisanje buduće vlade – rekao je Simić za TV Prva.

Pročitajte još:

Jevtić: Srpska lista ne juri u kosovsku vladu, ali zakon je jasan

Srpska lista osvojila 10 mandata na kosovskim izborima, Aljbin Kurti dobio najviše glasova za premijera

Foto: Dušan Milenković / RAS Srbija

On je dodao da će Srpska lista sačekati da se iskristališu odnosi i dogovori između dve najveće i najjače političke stranke u Prištini „Samoopredeljenja“ i Demokratskog saveza Kosova (DSK) i sagledati odnos prema srpskom narodu, te da će odluku o učešću u institucijama doneti sa Beogradom.

<!–

Notification trigger paragraph test

–>

View more here: Blic Vesti

Share This Post

Loading...