Pravda za Davida pozvala Dodika da ispuni obećanje

Kategorija: Klix.ba

U saopćenju podsjećaju Dodika da je 27. decembra 2018. godine dao izjavu za medije, a u vezi sa radom banjalučkog Okružnog javnog tužilaštva u predmetu ubistva Davida Dragičevića.

„Tom prilikom ste izrekli javno obećanje da ćete lično pozvati građane da zajedno sa njima „izbacite“ tužioce iz njihovih kancelarija ukoliko u roku od mjesec do dva od izrečenog obećanja, ne bude pomaka u istrazi. Naglasili ste kako je sramna činjenica da do tada, porodici i široj zainteresovanoj javnosti, nisu dati nikakvi odgovori, te da isto ne treba da radite Vi već tužioci, koji ne rade svoj posao a primaju platu“, rekao je on.

Od tog javno izrečenog obećanja, kako dodaju u saopćenju, prošlo je ne mjesec ili dva (rok koji je Dodik dao Okružnom javnom tužilaštvu) već nepunih 11 mjeseci.

Navode i da je Dodik prije dva dana potvrdio obećanje izrečeno prije 11 mjeseci.

Podsjećaju da se u petak 15. novembra navršava se tačno 600 dana okupljanja neformalne grupe građana „Pravda za Davida“ koji traže samo jedno – otkrivanje pune istine o ubistvu Davida Dragičevića i procesuiranje odgovornih.

Share This Post

Loading...