Let iz Beograda za Frankfurt otkazan zbog štrajka Lufthanze

aerodrom_181215_RAS foto vesna lalic (49)Foto: V. Lalić / RAS Srbija

Jutrošnji let avio-kompanije Lufthanza iz Beograda za Frankfurt otkazan je zbog šštrajka sindikata kabinskog osoblja te kompanije, potvrđeno je Tanjugu na Aerodromu „Nikola Tesla“.

Za sada se ostali letovi realizuju prema planiranom redu letenja, objašnjavaju u menadžentu Arodroma.

Putnicima se preporučuju da status letova prate u realnom vremenu na sajtu beogradskog aerodroma www.beg.aero.

SLOVENIJA JOŠ TRAŽI PARTNERA Nemački gigant ponovo odbio ponudu za osnivanje zajedničke aviokompanije

Prema podacima na aerodromu u Frankfurtu jutros je otkazano 414 letova od planiranih 1.362, u Minhenu je otkazano više od 200 letova.

Šaltteri dve glavne aerodromske luke u Minhenu i Frankfurtu su prazni.

Drugi dan štrajka otkazano je više od 600 letova i pogođeno je više hiljada putnika.

Kraj štrajka najavljen je noćas u ponoć.

<!–

Notification trigger paragraph test