Bil Gejts PRVI PUT progovorio o prijateljstvu sa ozloglašenim pedofilom i milijarderom: „Nadao sam se da će mi pomoći…“

Bil GejtsFoto: Tanjug / RAS Srbija

Bil Gejts je prvi put progovorio o svom poznanstvu sa osuđenim pedofilom i seksualnim zlostavljačem Džefrijem Epstajnom, rekavši da je „pogrešio u proceni“ kada se sprijateljio sa njim.

Suosnivač „Majkrosofta“ uložio je veliki trud da se distancira od bogatog finansijera od kako je prenekoliko meseci uhapšen zbog optužbi za seksualno zlostavljanje i podvođenje maloletnih devojaka. Epstajn nije dočekao suđenje, jer je u avgustu izvršio samoubistvo u svojoj zatvorskoj ćeliji.

Mediji su prošlog meseca preneli da Gejts „žali što je ikada upoznao Epstajna“, kao i da insistira da već dugo sa njim nema ni poslovni ni privatni odnos, piše „Dejli mejl“.

Gejts na konferenciji „Njujork tajmsa“ u sredu prvi put bliže objasnio njihovu saradnju.

– Nadao sam se da će mi pomoći u prikupljanju novca za moj rad na polju globalnog zdravlja. To je bila fatamorgana. Novac se nikada nije pojavio, a od saradnje sa mnom je on imao neke koristi, pa sam tu napravio duplu grešku – priznao je treći najbogatiji čovek na svetu.

KLUPKO SE ODMOTAVA Šta se Bil Gejts dogovarao sa milijarderom predatorom dok su leteli SAMI U AVIONU?

Gejts je dodao da je poverovao ljudima bliskim Epstajnu koji su ga uveravali da on poznaje mnogo bogatih ljudi i da mu može pomoći sa skupljanjem novca za globalno zdravlje.

– Osećam se loše. Verovatno ćemo u nekom trenutku shvatiti da novac još nekih ljudi koji su nam pomagali dolazi od prljavog bogatstva. Kada se bavite ovim i pokušavate da privučete što više ljudi filantropiji, postoji rizik da pogrešite – kazao je Gejts.

„Njujork Tajms“ je izvestio da se Gejts sprijateljio sa Epstajnom nakon što je on 2007. godine prvi put osuđen za pedofiliju i druge seksualne prestupe, kao i da je 2013. godine leteo njegovim ozloglašenim privatnim avionom nazvanim „Lolita ekspres“.

<!–

Notification trigger paragraph test

–>

View more here: Blic Vesti

Share This Post

Loading...