Apel rektorke Beogradskog univerziteta: Odluku o doktoratu okončati u akademskim okvirima

ivanka popović rektorFoto: Vesna Lalić / RAS Srbija

Rektorka Beogradskog univerziteta Ivanka Popović zamolila je javnost da se postupak i odluka o doktoratu Siniše Malog okonča u akademskim okvirima.

Ona je izrazila zahvalnost na podršci svim akterima na javnoj sceni i veruje da će javnost podržati UB da obavi svoje propisima predviđene dužnosti, poštujući u potpunosti njegovu autonomiju.

„Javan i transparentan rad omogućava Univerzitetu u Beogradu da ispunjava svoju funkciju javnog dobra u službi svih građana naše zemlje. Između ostalih, Univerzitet je opredeljen da realizuje sve aktivnosti za koje je nadležan, radi okončanja postupka ispitivanja eventualne nečestitosti u izradi doktorske disertacije Siniše Malog“, navodi se u saopštenju.

Dve komisije završile izveštaje o doktoratu Siniše Malog, a ovo je epilog

Komisija FON-a: Doktorat Siniše Malog nije plagijat

Mali: Siguran sam u svoje znanje, prihvatiću odgovornost za greške

Stručna Komisija FON-a ranije je zaključila da doktorat Siniše Malog nije plagijat i predložila da se on promoviše u zvanje doktora nauka. U izveštaju je navedeno da iako postoje određeni propusti oni nisu doveli u pitanje naučni doprinost i orginalonost rada.

Odbor za profesionalnu etiku Univerziteta u Beogradu konačnu odluku o doktoratu Siniše Malog doneće do 22. novembra

<!–

Notification trigger paragraph test

–>

View more here: Blic Vesti

Share This Post

Loading...