Ajla Tomljanović otvara finale Fed Cupa

Australija i Francuska ovog će vikenda u Perthu igrati posljednje finale Fed Cupa po starom sustavu, a finalni dvoboj otvorit će hrvatska tenisačica s australskom putovnicom Ajla Tomljanović i Francuskinja Kristina Mladenović.

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Tomljanović je državljanstvo odlučila promijeniti još 2014. godine, no putovnicu je dobila tek početkom prošle godine, pa će za Australiju debitirati upravo u finalu. Australska kapetanica Alicia Molik dala joj je prednost pred Samanthom Stosur.

Tomljanović će u prvom meču igrati protiv Mladenović, a bit će to njihov treći međusobni susret. U prva dva je slavila kćer poznatog hrvatskog rukometaša Ratka Tomljanovića, oba puta 2014. godine.

U drugom susretu igrat će prva tenisačica svijeta Australka Ashleigh Barty protiv Caroline Garcije.

Mladenović i Garcia branit će francuske boje i u igri parova, dok bi za Australiju trebale igrati Barty i Stosur.

Australke napadaju svoj osmi naslov u povijesti Fed Cupa u svom 18. finalu, no prvi nakon 1974. godine. Francuska je do sada dva puta slavila (1997, 2003), a još tri puta gubila u finalima, posljednji put 2016.

Ove godine igra se posljednje izanje Fed Cupa po sadašnjoj formuli.

Iduće godine u travnju na završnici u Budimpešti nastupit će 12 reprezentacija, s tim da će ovogodišnji finalisti Francuska i Australija te Mađarska kao domaćin biti izravno plasirani uz još jednu reprezentaciju s pozivnicom, dok će ostalih osam zemalja sudionica morati proći doigravanje u veljači, prenosi Hina.

Pročitajte više na: Bljesak Mostar

Share This Post

Loading...