Svih 39 žrtava pronađenih u kamionu u blizini Londona su Vijetnamci

Kategorija: Klix.ba

„Ovo je bitan korak u istrazi i omogućuje nam da sarađujemo s kolegama iz vijetnamske policije kako bismo pomogli porodicama tih žrtava“, izjavio je visoki policijski oficir nadležan za istragu, pomoćnik načelnika Tim Smith.

Vijetnamska policija danas je saopćila da su svih 39 ljudi nađenih u kamionu bili Vijetnamci.

Žrtve su iz šest vijetnamskih pokrajina – Haiphong, Hai Duong, Nghe An, Ha Tinh, Quang Binh i Hue – navodi u saopćenju ministarstvo javne sigurnosti.

„Zaključno s 20 sati po vijetnamskom vremenu 7. novembra, vijetnamsko ministarstvo javne sigurnosti i britanske vlasti mogu potvrditi da su svih 39 žrtva nađenih u Essexu 23. oktobra Vijetnamci“, navodi ministarstvo u saopćenju, prenosi Reuters.

Share This Post

Loading...