Migranti zapalili lovački dom na granici s Hrvatskom

Kategorija: Klix.ba

„U 9:25 primili smo dojavu od MUP-a Unsko-sanskog kantona da je na lokalitetu Prišine – Uvale zapaljena lovačka kuća u rejonu Plješevice. Upućeno je vatrogasno navalno vozilo, a nakon toga je zatraženo pojačanje u vidu cisterne. Požar je stavljen pod kontrolu“, rekao je za Klix.ba Mirsad Šehić, starješina Vatrogasne jedinice Bihać.

Foto: Klix.baFoto: Klix.ba

Inače, Plješevica se nalazi 18 kilometara jugozapadno od Bihaća nadomak granice s Republikom Hrvatskom. Ovo planinsko područje izuzetno je popularno među migrantima, jer se nalazi na jednoj od ruta putem koje pokušavaju ući u Evropsku uniju.

Foto: Klix.baFoto: Klix.ba

Ovo je tek jedan od niza slučajeva u kojima migranti svojim boravkom i neadekvatnim rukovanjem plamenom, u želji da se ugriju, zapale objekt u kojem se kriju ili provode vrijeme.

Foto: Klix.baFoto: Klix.ba

Kako dolaze hladniji dani, slučajevi zapaljenja napuštenih ili privremeno napuštenih objekata će, nažalost, biti sve češći.

Share This Post

Loading...