Pomoć za Tarika Rovčanina stiže sa svih strana, porodica ima novi račun za donacije

Kategorija: Klix.ba

Humanitarna organizacija Pomozi.ba najavila je da će pokriti inicijalne troškove od 8.000 eura za njegovo liječenje, a nekolicina sarajevskih laboratorija za genetiku se javilo kako bi osigurali besplatne preglede i analize za dječaka.

Kontaktirali smo nanu dječaka Zinajdu Leir i provjerili kakva je trenutna situacija sa donacijama.

„Hvala Bogu, donacije stižu sa svih strana. Zahvalni smo i Pomozi.ba, ali i svima koji su donirali novac na naš PayPal. Mi se upravo vraćamo sa pregleda u Sarajevu na kojem smo razgovarali sa ljekarima o Tarikovoj dijagnozi i pronalasku odgovarajućeg tretmana. Nadam se da će sve proći kako treba“, rekla nam je dječakova nana, koja se trenutno bori za starateljstvo nad dječakom.

Istakla je i kako je beskrajno zahvalna svima koji su odlučili pomoći ili pružiti podršku na bilo kakav način. Svjesna je da je situacija teška, ali ona i njena kćerka Alisa optimistično gledaju naprijed. Nadaju se, kako kažu, da će Tarik ozdraviti i da će dočekati da od njega naprave poštenog i dobrog čovjeka.

Račun za uplate na ime Zinajda LeirRačun za uplate na ime Zinajda Leir

Radi izglađivanja nesporazuma koji su se pojavili nakon objave računa na koje se može uplatiti novac za Tarika, a koji je pripadao dječakovoj majci koja je preminula, porodica je posebno otvorila novi račun na ime dječakove nane Zinajde.

Računi za uplate iz inostranstvaRačuni za uplate iz inostranstva

Svi oni koji žele donirati novac za oboljelog dječaka, mogu to uraditi na broj računa sa fotografije. Uz to, aktivirani su i paypal i bankovni računi organizacije Pomozi.ba:

Pored poziva na broj 17006 pomoći se može i uplatama na račune organizacije Pomozi.ba.

PayPal: [email protected]

Za uplate iz BiH:

Intesa Sanpaolo Banka BIH
154-180-20085330-48
Primalac: Udruženje “Pomozi.ba”, dr. Fetaha Bećirbegovića br. 8, 71000 Sarajevo
Svrha: Tarik Rovčanin

Za uplate iz inostranstva:

Banks name: Intesa Sanpaolo Banka BIH
SWIFT CODE:UPBKBA22
IBAN: BA39 1541802008533048
Primalac: Udruženje “Pomozi.ba”, dr. Fetaha Bećirbegovića br. 8, 71000 Sarajevo
Svrha: Tarik Rovčanin

Za novčane uplate na račun naše organizacije u Austriji:

Name: hilfhelfen-pomozi.ba
Verwendungszweck: Tarik Rovčanin
ERSTE BANK
IBAN: AT64 2011182266475400
BIC: GIBAATWWXXX
Wien, Oestereich

Porodica naglašava da se novac donira isključivo na račune organizacije Pomozi.ba ili na račun Zinajde Leir te se unaprijed zahvaljuju svim ljudima koji su izdvojili vrijeme i novac kako bi im pomogli.

Share This Post

Loading...