Mostarski učenici obilježit će godišnjicu rušenja Starog mosta

Koordinacijski tim direktora osnovnih i srednjih škola Mostara obavještava javnost da će učenici, roditelji, profesori i građanstvo u subotu, 9. studenoga, na Starom mostu u Mostaru u 10.16 sati obilježiti 26. godišnjicu rušenja ovog, kako kažu, simbola arhitekture i civilizacije.

Tekst članka se nastavlja ispod banera

U manifestaciji obilježavanja godišnjice rušenja Starog mosta sudjelovat će oko 1.000 osnovaca i srednjoškolaca, a bit će upriličen i tradicionalni skok u Neretvu bez aplauza u organizaciji „Skakača sa Starog mosta“, priopćeno je iz Četvrte osnovne škole Mostar.

Stari most je UNESCO-va svjetska baština, a 1566. godine kada je sagrađen, za vrijeme vladavine Sulejmana Veličanstvenog, bio je najveća lučna konstrukcija na svijetu. Graditelj je bio Mimar Hajrudin.

Nakon što je srušen, most je rekonstruiran i potpuno obnovljen 2004. godine te je godinu kasnije uvršten na listu UNESCO-vih zaštićenih spomenika kulture, stoji u priopćenju.

Pročitajte više na: Bljesak Mostar

Share This Post

Loading...