Vučić, Brnabić, Zaev i Rama prošetali ulicama Novog Sada

Vučić sa Ramom i ZaevimFoto: buducnostsrbijeav / screenshot

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i predsednica vlade, Ana Brnabić, prošetali su večeras novosadskim ulicama sa premijerima Severne Makedonije i Albanije, Zoranom Zaevim i Edi Ramom.

Vučić i Brnabić su prethodno priredili večeru za dvojicu premijera, koji su ranije danas doputovali u Beograd, odnosno Novi Sad.

„Večera u čast prijatelja iz Albanije i Severne Makedonije.“ – predsednica Vlade @anabrnabic i predsednik Vučić ugostili su večeras u Novom Sadu predsednika vlade Albanije @ediramaal i predsednika vlade Severne Makedonije @zoranzaev

Video snimak šetnje novosadskim ulicama četvoro zvaničnika Srbije, Severne Makedonije i Albanije, objavljen je na zvaničnoj instagram stranici srpskog predsednika.

O značaju susreta lidera u Novom Sadu govori predsednik vlade Severne Makedonije @zoranzaev

Zaev i Rama doputovali su u Beograd, odnosno Novi Sad, na inicijativu predsednika Vučića, gde će sutra biti održan trilateralni sastanak.

Predsednik Vučić o značaju susreta u Novom Sadu.

Na tom sastanku glavna tema razgovora biće predlog srpskog pedsednika o ustanovljavanju „malog Šengena“.

Cilj tog predloga je bolje povezivanje tržišta zemalja regiona i uklanjanja barijera u poslovanju i slobodnijem protoku robe, ljudi, usluga i kapitala na tržištu koje obuhvata 20 miliona ljudi.

Dosadašnja iskustva su, naime, pokazala da kamioni sa robom na graničim prelazima između zemalja regiona čekaju duže od 20 sati.

<!–

Notification trigger paragraph test