Upriličen pastoral ‘Didak – svjetlost iz Hercegovine’

Za godišnjicu rođenja fra Didaka Buntića u Hrvatskom narodnom kazalištu u srijedu, 9 listopada je upriličen dokumentarno-glazbeni pastoral “Didak – svjetlost iz Hercegovine“. Autor ovoga pastorala je fra Šimun Šito Ćorić, a u režiji Ivana Lea Leme.

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Adaptaciju i dramaturgiju sačinio je Dragan Komadina, scenografiju potpisuje Vesna Režić, glazbeni urednik je Igor TatarevIć, a autor videa Slaven Marinčić. U ovome pastoralu, osim Roberta Pehara, sudjeluju Jelena Kordić Kuret, Ivo Krešić, Ilija Pujić, Ivan Prskalo, Mustafa Stupac, Mario Bošnjak, Marijo Bevanda, Ivana Duvnjak, Marko Palameta i Petar Jozić, a svoj je glas „posudio“ i Nedžad Maksumić.

Koproducent ovog projekta je HKUD „Didak“ iz župe Gradnići, a repriza će u HNK Mostar biti početkom studenoga.

Pročitajte više na: Bljesak Mostar

Share This Post