Opsadno stanje na Sarajevskom aerodromu

Na Sarajevskom aerodromu noćas su pripadnici EUFOR-a zajedno sa svojim partnerima s Međunarodnog aerodroma Sarajevo i iz Granične policije BiH izveli vježbu na Međunarodnom aerodromu Sarajevo. 

Nekoliko uspaničenih građana javilo se redakciji „Avaza“ pitajući „šta se dešava“. 

– Ne postoji stvarni sigurnosni problem, nego je to samo dio vježbe „Brzi odgovor 19“ kojom se vrši godišnja provjera osposobljenosti EUFOR-a da izvrši brzo pojačanje svojih snaga dijelom svojih rezervnih snaga koje su u stanju visoke pripravnosti – kazali su iz EUFOR-a.

Vježba se izvodi u saradnji sa vlastima BiH, Oružanim snagama BiH i organima za provođenje zakona na lokacijama širom BiH od 7. do 11. oktobra 2019, navodi se u saopćenju.

Zanimljivo je da se desetak vehabija s transparentima okupilo nedaleko od ulaza na Sarajevski aerodrom. Oni su navodno očekivali da će večeras biti isporučeno devet bh. državljana, pripadnika ISIL-a iz Sirije. 

Pročitajte više na: Dnevni Avaz Vijesti

Share This Post