Nemački AFP: Izbor Kurtija produbljuje političku krizu

Aljbin KurtiFoto: Tanjug/AP

Izbor Aljbina Kurtija produbljuje političku krizu između Albanaca i Srba na Kosovu, jer je Kurti zagovornik „Velike Albanije“ koja ili želi da Srbe tretira kao drugorazredne građane ili da ih protera, ocenjuje šef spoljnopolitickog odbora AFP u nemačkom Bundestagu Armin-Paul Hampel.

– Srbi na KiM su pokazali nezapamćeno jedinstvo i velikom većinom izabrali kompromisne snage koje podržavaju opredeljenje Beograda za miran dijalog sa Albancima. Izborom ekstremiste Kurtija, preti novo „ledeno“ doba koje će dodatno izolovati KiM i destabilizovati region još više – kaže Hampel, objavio je portal Kosovo onlajn.

Pročitajte još:

NORVEŽANKA KOJA PROUČAVA TERORIZAM Ovo je žena Aljbina Kurtija, a dospeli su u žižu zbog OGROMNIH ZARADA

Kurti: DSK načelno pristao na koaliciju sa Samoopredeljenjem

AMBASADORI ODBILI DA SE FOTOGRAFIŠU PORED ALBANSKE ZASTAVE Slikali se sa Kurtijem ispred kancelarije

On kritikuje člana nemačkog Bundestaga Stefana Švarca što je pred izbore na KiM prisustvovao partijskoj konvenciji Kurtija u Gnjilanu.

<!–

Notification trigger paragraph test

–>

View more here: Blic Vesti

Share This Post