Na sarajevskom aerodromu simulirane krizne situacije u okviru vježbe „Brzi odgovor“

Kategorija: Klix.ba

U sklopu vježbe sazvan je i aerodromski krizni tim, koji je rukovodio i koordinirao svim aktivnostima.

Vježba „Brzi odgovor“ je godišnja provjera osposobljenosti EUFOR-a da izvrši brzo pojačavanje svojih snaga u BiH dijelom svojih rezervnih snaga, koje su u stanju visoke pripravnosti. Vježba se provodi u saradnji sa institucijama i organima BiH i organima za provedbu zakona.

Cilj vježbe je uvježbavanje rukovodnih i izvršnih sastava u rješavanju krizne situacije, provjera donesenih regulativa, planova i procedura za ovu vrstu krizne situacije, te uvježbavanje sistema obavještavanja i koordinacija aktivnosti između odgovornih subjekata.

Tokom vježbe preuzete su sve predviđene aktivnosti za krizne situacije, uključujući izdavanje neophodnih obavještenja, zasjedanje nadležnih timova, informisanje nadležnih službi i institucija, te izdavanje potrebnih uputstava.

Vježba je, saopćili su s MAS-a, ocijenjena uspješnom.

Share This Post