Grenel stigao u Beograd, sa aerodroma preneo TRAMPOVU PORUKU SRBIMA

Ričard GrenelFoto: Profimedia

Specijalni izaslanik američkog predsednika Donalda Trampa za pregovore Beograda i Prištine Račard Grenel doputovao je u Beograd, i već se oglasio.

– „Građani Srbije i Kosova žele mir, ekonomski razvoj, radna mesta, i bolji život za svoju decu – poruka je Grenela koju je ambasada SAD postavila na svom tviter nalogu uz fotografiju dočeka američkog ambasadora na beogradskom aerodromu.

Grenel

Američki ambasador u Nemačkoj je u srpsku prestonicu stigao nakon Prištine, gde je juče razgovarao sa tamošnjim predsednikom Hašimom Tačijem, ali i drugim ALBANSKIM političarima.

Po dolasku u Srbiju, on se najpre sastao sa predsednikom Privredne komore Srbije Markom Čadežom, ali za sada nije poznato šta su bile teme razgovora.

Prema najavama, Trampov izaslanik za dijalog Beograda i Prištine razgovaraće danas i sa premijerkom Srbije Anom Brnabić, nakon čega će se sastati i sa predsednikom Aleksandrom Vučićem.

<!–

Notification trigger paragraph test