„BRZINA“ NIKADA NIJE DELOVALA OPASNIJE Zbog „eksplozivnog“ super tajfuna koji juri ka ostrvima upaljen ALARM U JAPANU

Foto: NASA GODDARD MODIS RAPID RESPONS / EPA;

Japanska Meteorološka agencija objavila je upozorenje da se tajfun „Hagibis“ približava centralnom i istočnom delu Japana i da postoji mogućnost jake kiše tokom vikenda.

Udari vetra dostigli su brzinu do 270 kilometara na čas, ali se očekuje da će oslabiti kako se oluja približava japanskom ostrvu Čiči u Pacifiku udaljenom oko 1.000 kilometra od južne obale Tokija. Oluja se kreće brzinom od 20 kilometara na čas.

Srušio se most i pao na brodove: Ljudi ZAROBLJENI, kamion sa naftom koji je bio na njemu se ZAPALIO (FOTO, VIDEO)

Južna Koreja: U naletu tajfuna povređeno 26 osoba

MRAK U JAPANU Neki gradovi u blizini Tokija bez struje dve sedmice zbog tajfuna

Oluja je nedavno podignuta na nivo super tajfuna, što znači da poseduje snagu uragana kategorije 4, druge najjače oluje na Safir-Simpsonovoj skali. Sa takvom jačinom Hagibis bi mogao uzrokovati katastrofalnu štetu, razarajući zgradi i ugrožavajući živote. Jedan stručnjak je nedavno rekao da je ovaj tajfun brzo ojačao u jednom, „eksplozivnom“ pokretu.

Tajfun je već uzrokovao otkazivanje dve utakmice Svetskog kupa u ragbiju koje treba da budu odigrane tokom vikenda.

Tajfun Hagibis snimljen 8. oktobraFoto: NASA Earth Observatory / EPA;
Tajfun Hagibis snimljen 8. oktobra

„Hagibis“ znači „brzina“ na filipinskom jeziku.

Očekuje se da će tajfun pogoditi Tokio kasnije ove nedelje. Prema predviđanjima meteorologa, Hagibis će zahvatiti obalu u oblasti Tokija kasno popodne u subotu, 12. oktobra.

<!–

Notification trigger paragraph test