Vučić i Brnabić priredili večeru za Zaeva i Ramu u Novom Sadu

Vučić sa Ramom i ZaevimFoto: buducnostsrbijeav / screenshot

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i predsednica vlade, Ana Brnabić, priredili su večeras u Novom Sadu večeru za premijere Severne Makedonije i Albanije, Zorana Zaeva i Edi Ramu.

„Večera u čast prijatelja iz Albanije i Severne Makedonije.“ – predsednica Vlade @anabrnabic i predsednik Vučić ugostili su večeras u Novom Sadu predsednika vlade Albanije @ediramaal i predsednika vlade Severne Makedonije @zoranzaev

Podsetimo, Premijeri Albanije i Severne Makedonije, Edi Rama i Zoran Zaev, doputovali su danas popodne u Beograd, a na aerodromu Nikola Tesla dočekala ih je ministarka za evropske integracije Jadranka Joksimović.

Dvojica premijera učestvovaće sutra u Novom Sadu na trilateralnom sastanku na poziv i inicijativu predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a glavna tema biće njegov predlog ustanovljavanja „malog Šengena“, u cilju boljeg povezivanja tržišta u regionu i uklanjanja barijera u poslovanju i slobodnijem protoku robe, ljudi i usluga na teritoriji tri zemlje.

<!–

Notification trigger paragraph test

–>

View more here: Blic Vesti

Share This Post