Vladika Grigorije u Mostaru predstavlja knjigu ‘Gledajmo se u oči’

U okviru 100. Šantićevih večeri poezije, u četvrtak, 10. listopada u Mostaru će biti predstavljena knjiga „Gledajmo se u oči“, Njegovog preosveštenstva vladike dizeldorfskog i cijele Njemačke Grigorija.

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Knjiga će biti predstavljena u Vladičanskom dvoru u 19 sati, a o knjizi će, pored autora, govoriti profesorica Danijela Jelić i pjesnik Đorđo Sladoje, dok će događaj moderirati novinarka Sanja Bjelica Šagovnović.

U ovoj autobiografskoj knjizi vladika kroz opširan intervju daje odgovore na pitanja o svom životu, odrastanju, ljubavi prema vjeri, odnosima s patrijarhom Pavlom, episkopima, ali i o trenutku u kojem se nalazi srpski narod, položaju crkve, njezinom odnosu s državom, neophodnom pomirenju sa susjedima, obrani Kosova…

Vladika Grigorije, osim arhipastirskog rada, bavi se i pisanjem, a do sada je objavio „Dolazi čas i već je nastao“, „Lazar“, „Priča o starom kralju“, „Radost života“, „Preko praga“, „Biti sa drugim“, priopćio je Organizacijski odbor Šantićevih večeri poezije.

Pročitajte više na: Bljesak Mostar

Share This Post