Više od 300 inovatora iz regiona na skupu u Vijećnici

Ekonomski fakultet Univerziteta u Sarajevu, kao jedini međunarodno akreditirani fakultet iz oblasti poslovnih studija sa najdužom tradicijom u BiH organizira „Sarajevo Innovation Summit 2019.“ koji počinje sutra.

Osnovna ideja Samita, koji će se ove godine održati u Vijećnici, je okupljanje vodećih stručnjaka iz poslovnog i javnog sektora te akademske zajednice u oblasti inovacija omogućavajući prezentiranje dobrih praksi i razmjenu znanja i iskustava

– Riječ je o najvećem regionalnom događaju o inovacijama, a čija jasna vizija jeste učiniti Sarajevo regionalnim inovacijskim centrom. Ovogodišnji Samit okupit će više od 300 učesnika te 70 inovacijskih lidera iz cijele regije. To su prije svega eksperti, direktori i vlasnici inkubatora, akceleratora i tehnoloških parkova, kao i istraživači, te stručnjaci iz prakse – rekla je Amila Pilav-Velic, docentica na Ekonomskom fakultetu

Pročitajte više na: Dnevni Avaz Vijesti

Share This Post