Političar u centru skandala, objavljene fotografije s prostitutkama

BUDIMPEŠTA – Žolt Borkai, gradonačelnik mađarskog grada Đera i bivši predsjednik Mađarskog olimpijskog odbora, našao se u centru skandala, nakon što su objavljene fotografije s prostitutkama.

Autor bloga, koji je prvi objavio fotografije, koje je zatim preuzeo „Hungary Today“, Borkaija optužuje za zloupotrebu moći, korupciju, korištenje droga i korištenje usluga prostitutki. Borkaiju, koji je inače i bivši olimpijski prvak u gimnastici te bivši predsjednik mađarskog Olimpijskog odbora, na jahti se pridružio i Zoltan Rakošfalvi, jedan od najuticajnijih biznismena u Đeru.

Ime Rakošfalvija se već pojavljivalo u novinama prije nekoliko godina. On dobio koncesije za kasina u Đeru, Pečuju i Miškolcu i postao je jedan od najvećih vlasnika kasina u Mađarskoj.

Žolt Borkai je otkazao posljednji događaj u svojoj kampanji i izdao samo kratko obavještenje: „Laži objavljene o meni smatram dijelom cirkusa kampanje opozicije, koja za cilj ima odvratiti pažnju s vlastite nesposobnosti“, rekao je.

Pročitajte više na: Nezavisne Novine